Nίκη στον Απόλλωνα έδωσε το VAR (1-0 την ΑΕΛ)

Το καλύτερο δυνατό ξεκίνημα στη Super League έκανε ο Απόλλων Σμύρνης, που με το πέναλτι του Φατιόν στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων επιβλήθηκε με 1-0 της ΑΕΛ, στο πλαίσιο της 4ης ημέρας του πρωταθλήματος.

Ο αγώνας στη Ριζούπολη είχε πολλές συγκινήσεις με τις ομάδες να έχουν 4 δοκάρια (δύο για την καθεμία) και τον Κωνσταντίνο Κότσαρη να κάνει δύο σπουδαίες επεμβάσεις σε ισάριθμα σουτ του Φιλίπ στο δεύτερο μέρος.

Η πρεμιέρα για το συγκρότημα του Γιώργου Παράσχου στη Super League συνοδεύτηκε με νίκη, ενώ το «τρίποντο» αγνοεί και η ομάδα του Μιχάλη Γρηγορίου, η οποία μετά από τα τρία πρώτα ματς που έχει δώσει μετρά δύο ήττες και μία ισοπαλία.

Το ματς κρίθηκε στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων με το πέναλτι που κέρδισε ο Απόλλων Σμύρνης σε χέρι του Μαϊδανού (δόθηκε αφού ο Μανούχος συμβουλεύτηκε το VAR) και το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Φατιόν

Προηγούμενο άρθροΠρόεδρος Αζερμπαϊτζάν: «Όρος για εκεχειρία η αποχώρηση των αρμενικών δυνάμεων»
Επόμενο άρθροViral: Χαμός με τη γυμνή φωτογραφία του ράπερ Tyga