Μια νίκη μακριά από την άνοδο ο Πανιώνιος – Όλα τα αποτελέσματα της Γ’ Εθνικής

Το πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής συνεχίστηκε σήμερα με δράση στους έξι ομίλους και μπαίνει σταδιακά στην τελική του ευθεία.

Ο Πανιώνιος επικράτησε με 2-0 του Φωστήρα στη Νέα Σμύρνη, για τον 6ο όμιλο, πέτυχε την 7η νίκη σε 9 παιχνίδια και έκανε αποφασιστικό βήμα για την άνοδό του στη Football League, καθώς χρειάζεται μία νίκη ακόμα για να πετύχει τον στόχο του.

Μεταξύ άλλων στον 3ο όμιλο, η Αναγέννηση Καρδίτσας ήταν η νικήτρια στο ντέρμπι κορυφής με την Καρίτσα (1-3), ενώ ο ΑΟ Σελλάνων διέλυσε με 5-0 τον Δία Δίου και πήρε βαθμολογική ανάσα.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα στους έξι ομίλους της Γ’ Εθνικής:

1ος όμιλος – 14η αγωνιστική

ΑΕ Διδυμοτείχου-Απόλλων Παραλιμνίου 1-0
Μέγας Αλέξανδρος Ορφανίου-Πανδραμαϊκός 1-0
ΑΕ Εύοσμου-Άρης Αβάτου 2-1

Ελπίδα Σαπών-Αλεξανδρούπολη FC 2-2
Εθνικός Σοχού-Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου 3-0 α.α
Ορφέας Ξάνθης-Νέστος Χρυσούπολης 1-2
Ηρακλής-Αετός Ορφανού 1-0
ΑΕ Αμπελοκήπων-Αναγέννηση Θαλασσιάς 5-0

2ος όμιλος – 14η αγωνιστική

Θερμαϊκός-ΠΑΟ Κουφαλίων 4-0
Ποσειδώνας Μηχανιώνας-ΑΣ Αναγέννηση Γιαννιτσών 2-1 ΤΕΛΙΚΟ
Αετός Βαρβάρας-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 6-3
Θύελλα Σαρακηνών-Εδεσσαϊκός 0-1
Εθνικός Γιαννιτσών-Νίκη Αγκαθιάς 1-1
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας-Αναγέννηση Πλαγιάς 0-0
Μακεδονικός-Αγροτικός Αστέρας 4-1
Ρεπό: ΠΟ Νέας Καλλικράτειας

3ος όμιλος – 14η αγωνιστική

ΠΟ Φήκης-Ατρόμητος Παλαμά 3-1
Ηρακλής Λάρισας-ΠΟ Ελασσόνας 0-1
ΑΟ Σελλάνων-Δίας Δίου 5-0
ΑΕ Καρίτσας-Αναγέννηση Καρδίτσας 1-3
Οικονόμος Τσαριτσάνης-Κοζάνη 2-2
Ερμής Αμυνταίου-Αετός Μακρυχωρίου 1-4
Μακεδονικός Φούφα-ΑΣ Μετέωρα 3-2
Ρεπό: Εθνικός Νέου Κεραμιδίου

5ος όμιλος – 11η αγωνιστική

Θύελλα Κατσικάς-Τηλυκράτης Λευκάδας 2-2
Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας-ΠΑΣ Θύελλα 3-0
Κέρκυρα-ΑΕ Λευκίμμης 1-2
Αναγέννηση Άρτας-Αμβρακικός Λουτρού 2-0
Παναγρινιακός-ΑΕ Μεσολογγίου 1-0
ΟΦΑΜ-ΠΑΣ Αχέρων Καναλακίου 0-3
ΠΑΣ Πρέβεζα-Αστέρας Καληράχης 2-2

6ος όμιλος – 9η αγωνιστική

Πανιώνιος-Φωστήρας 2-0
ΑΕ Μυκόνου-ΑΕ Μοσχάτου 3-1
Πανναξιακός-Εθνικός 1-2
Προοδευτικής-Μαρκό 2-0
Χαραυγιακός-Αήττητος Σπάτων 1-1
Ρεπό: Ηλιούπολη

10ος όμιλος – 14η αγωνιστική

Άρης Σούδας-Γιούχτας 1-1
Αναγέννηση Ιεράπετρας-Πλατανιάς 3-0
Άρης Ρεθύμνου-Αστέρας Ρεθύμνου 0-3 α.α
Ατσαλένιος-ΑΟ Παλαιόχωρας 3-0 α.α
Ηρόδοτος-Άγιος Νικόλαος 1-0
Ρεθυμνιακός-Αλμυρός Γαζίου 2-1
Δαμάστα-ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 2-2
Πόρος-ΑΕ Νέαπολης 3-1