Δέλλας: «Δώσαμε δικαιώματα, αλλά θα κερδίσουμε στο Αγρίνιο»

Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε στην Ξάνθη, αλλά οι Ακρίτες έφεραν τα πάνω κάτω και πήραν τη νίκη με 2-1, στον πρώτο αγώνα των μπαράζ ανόδου/παραμονής στη Superleague.

Ο Τραϊανός Δέλλας στις δηλώσεις που έκανε μετά την ολοκλήρωση του αγώνα, στάθηκε στην ευκαιρία που έχασε η ομάδα του στις αρχές του δεύτερου ημιχρόνου, όπου θα μπορούσε να προηγηθεί με 2-0.

Ο έμπειρος τεχνικός είχε πολλά παράπονα από τους παίκτες του για την εικόνα τους στο δεύτερο μέρος, αλλά εξέφρασε την αισιοδοξία του ότι ο Παναιτωλικός θα πάρει τη νίκη στο Αγρίνιο και θα παραμείνει στη μεγάλη κατηγορία.

«Επιβεβαιώθηκε για ακόμα μια φορά ο νόμος του ποδοσφαίρου χάσαμε μια σημαντική ευκαιρία και αμέσως μετά δεχθήκαμε το γκολ. Δεν κάναμε καλό δεύτερο ημίχρονο και δώσαμε δικαιώματα. Έχουμε έναν τελικό μέσα στην έδρα και θα κερδίσουμε εκεί», ανέφερε μιλώντας στην ΕΡΤ 3.

Προηγούμενο άρθροΞενοδόχοι προς την κυβέρνηση: Κρατήσεις 0 – Προκαταβολές και έσοδα 0
Επόμενο άρθροΟπαδοί του ΠΑΟΚ για Γκαρσία: «Ημέρα ντροπής, ξεφτίλα, ο ΠΑΟΚτζής δεν συμπεριφέρεται έτσι»