Μπακς – Χόρνετς 119-127 με απόντα τον Αντετοκούνμπο

Οι Μιλγουόκι Μπακς δεν είχαν τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, αλλά ούτε και τους βασικούς τους κόντρα στους Χόρνετς, παρόλα αυτά το πάλεψαν, ωστόσο, οι αντίπαλοι ήταν καλύτεροι και επικράτησαν με 126-119.

Στην αρχή, οι δυο ομάδες πήγαιναν πόντο-πόντο, για να ακολουθήσει ένα ξέσπασμα των Χόρνετς, για το 20-28, με τους φιλοξενούμενους να έχουν προβάδισμα πέντε πόντων, 27-32, στη λήξη της πρώτης περιόδου. Στο δεύτερο 12λεπτο, οι Χόρνετς ανέβασαν στροφές και πήραν διψήφια διαφορά, 31-46, με τους Μπακς να αντιδρούν, 51-56, και την ομάδα της Σάρλοτ να κάνει επιμέρους 10-4, για το 55-66 του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι Χόρνετς φρόντισαν να ελέγξουν απόλυτα το παιχνίδι, δεν άφησαν τη διαφορά να κατέβει κάτω από τους εννέα πόντους, στη τρίτη περίοδο, και μπήκαν στο τελευταίο 12λεπτο, έχοντας προβάδισμα 19 πόντων, 81-100. Το τελευταίο 12λεπτο είχε τυπική διαδικασία, η διαφορά πήγε και πάνω από τους 20 πόντους, με τους Μπακς να περιορίζουν, στο τέλος, την έκταση της ήττας τους.

Ο Μάιλς Μπρίτζες με 26 πόντους ήταν ο κορυφαίος των νικητών, με τους Ντιβόντε Γκράχαμ και Τέρι Ροζίερ να έχουν από 20 πόντους.

Για τους Μπακς, ο Τζόρνταν Νόουρα είχε 24 πόντους (ρεκόρ καριέρας) και ο Τζεφ Τιγκ 19 πόντυς, ενώ ο Θανάσης Αντετοκούνμπο είχε 12 πόντους με 5/15 σουτ, 2/5 βολές, 4 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 5 λάθη σε 27 λεπτά συμμετοχής.

Mpakw

Προηγούμενο άρθροΆσελμπορν για SofaGate: Αυταρχική εκτροπή Ερντογάν- Καμία συζήτηση ΕΕ-Τουρκίας για τελωνειακή ένωση
Επόμενο άρθροΚίνα : Τεράστιο πρόστιμο στην Alibaba για μονοπωλιακές πρακτικές