Διαλύει την ΑΕΚ ο Ολυμπιακός: Ασίστ Χολέμπας, σουτ Φορτούνη και 5-0! (vid)

Ο Ολυμπιακός μετά το εκπληκτικό πρώτο ημίχρονο και το πάρτι με τα τέσσερα γκολ, συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και στην επανάληψη και σκόραρε και 5ο τέρμα κόντρα στην ΑΕΚ.

Σκόρερ του πέμπτου τέρματος είναι ο Κώστας Φορτούνης, ο οποίος είχε περάσει μερικά λεπτά νωρίτερα στο ματς και με ξερό σουτ που κόντραρε και πάνω στον Νεντελτσεάρου έγραψε το 5-0, που είναι η μεγαλύτερη εκτός έδρας νίκη των ερυθρόλευκων κόντρα στην Ένωση.

Ο Έλληνας μεσοεπιθετικός εκμεταλλεύτηκε το όμορφο τακουνάκι του Χοσέ Χολέμπας και με ένα κοντρόλ και σουτ νίκησε τον Αθανασιάδη.

Δείτε το πέμπτο γκολ του Ολυμπιακού:

Προηγούμενο άρθροTo «δούλεμα» στον διαιτητή του Άρσεναλ – Λίβερπουλ για το μαλλί του (pic)
Επόμενο άρθροΔεν άντεξε ούτε ο Ζούλιο Σέζαρ: Η αντίδρασή του στο Instagram της ΑΕΚ βλέποντας το 0-4 (pic)