Εύκολη νίκη της Αρμάνι στο Βελιγράδι (93-72)

Η Αρμάνι επικράτησε με χαρακτηριστική ευκολία (72-93) εκτός έδρας του Ερυθρού Αστέρα για την 32η αγωνιστική της Euroleague και ανέβηκε στο 20-12, αφήνοντας στην προτελευταία θέση τους Σέρβους με ρεκόρ 9-23.

Οι γηπεδούχοι ήταν άστοχοι στα πρώτα λεπτά του παιχνιδιού, κάτι που εκμεταλλεύτηκε η Αρμάνι, παίρνοντας προβάδισμα 10 πόντων (0-10). Οι Ιταλοί διατήρησαν τον έλεγχο και ολοκλήρωσαν το πρώτο δεκάλεπτο στο +10 (12-22).

Η Αρμάνι συνέχισε να έχει τα ηνία του αγώνα και στα πρώτα λεπτά του δευτέρου δεκαλέπτου έφτασε τη διαφορά στο +15 (15-30). Οι Σέρβοι μείωσαν στους 8 (31-39), αλλά οι φιλοξενούμενοι πήγαν με διψήφια διαφορά στο ημίχρονο (36-47).

Η Αρμάνι ήταν επιβλητική και στο τρίτο δεκάλεπτο, με τον Ερυθρό Αστέρα να μην μπορεί να ακολουθήσει τους ρυθμούς της. Οι Σέρβοι ανέβασαν την απόδοσή τους και εκτόξευσαν τη διαφορά στο +24 (51-75) στο τέλος της τρίτης περιόδου.

Τίποτα δεν άλλαξε ως το τέλος, με την ιταλική ομάδα να φτάνει με άνεση στη νίκη με 93-72.

Προηγούμενο άρθροΣκέφτεται να αυξήσει το 30% πληρότητας κόσμου στα γήπεδα η UEFA
Επόμενο άρθροΚοροναϊός : Τι δείχνουν τα στοιχεία για την κινητικότητα στους δρόμους σε σχέση με το πρώτο lockdown